• AGÖN Ekibi

Üniversiteli Atletlerimizi Kiev Atletizm Festivali'nde Destekledik!

AGÖN 28-29 Nisan 2018 tarihlerinde yapılan geleneksel Boğaziçi Üniversitesi Field Day yarışlarına destek vermiş, bu yarışlara Ukrayna Atletizm Federasyonu'na bağlı 23 yaş altı 15 Kiev Bölgesi milli seviyedeki atletinin katılmasını sağlayarak Field Day'e uluslararası bir kimlik kazandırmak üzere yapmayı planladığı çalışmalarda ilk adımı atmıştı.

Field Day sonrasında Ukrayna Atletizm Federasyonu-Kiev temsilciliği Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü'nü 17 Haziran 2018 tarihinde Kiev'de düzenlenen "Kiev Athletics Festival" adlı yarışmaya özel olarak davet etti. AGÖN de genç atletlerimize önemli tecrübe kazandıracak bu etkinliğe ulaşım sponsoru olarak destek verdi.

Kiev'deki yarışmalara 11 erkek 5 kadın olmak üzere toplam 16 sporcuyla katılan ekibimiz, Ukraynalı atletlerle kıyasıya mücadele etti ve amatör ruha yakışacak dostluklar geliştirdi. Atletlerimiz 10’u aşkın branşta kendi en iyi derecelerini (PB) veya mevsim en iyilerin (SB) yaptılar. Cirit dalında Boğaziçili sporcularımız altın ve bronz olmak üzere iki madalya kazandı. Ayrıca 800m kadınlarda Momentum Spor Kulübü sporcusu Meltem Yaşar birinci olarak altın madalya kazandı. 100m ve 200m yarışmalarında kadın ve erkek atletlerimiz final koşma şansı yakaladılar.

Atletizmi Türkiye'de yaygınlaştırmak amacıyla çıktığımız bu yolda böyle başarılı etkinlikler düzenlemek bize daha fazlasını yapabileceğimizi gösterdi ve ciddi bir motivasyon sağladı. Yarışmalara katılan tüm atletleri tebrik eder, atletizm kariyerlerinin uzun süre devam etmesini dileriz.

AGÖN EkibiSon Paylaşımlar

Hepsini Gör